flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Початок розгляду матеріалів щодо суддів показує, що не всі судді діяли всупереч закону», – Алла Лесько

13 червня 2016, 08:59

 Секретар дисциплінарної секції Вищої ради юстиції Алла Лесько під час прес-конференції, присвяченої підсумкам року діяльності нового складу ВРЮ, найперше поінформувала про діяльність дисциплінарної секції, зокрема з розгляду заяв, переданих Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, до яких нині прикута пильна увага громадськості та юридичної спільноти.

Зокрема, Алла Лесько звернула увагу на те, що Тимчасова спеціальна комісія завершила передачу до Вищої ради юстиції заяв щодо 305 суддів, які не були розглянуті нею і не повернуті заявникам, 7 квітня 2016 року, при тому що фактично припинила свою діяльність ще 10 червня 2015 року, коли ухвалила  останні висновки.
За словами Алли Лесько, відразу після передачі ТСК матеріалів Вища рада юстиції розпочала роботу з автоматизованого розподілу цих заяв між усіма членами ВРЮ, завершивши його до 23 травня цього року. «Таке рішення було прийняте ВРЮ, оскільки силами лише однієї дисциплінарної секції та в межах передбаченого законом строку неможливо буде  здійснити належну перевірку і розгляд цих матеріалів», – пояснила А.Лесько та повідомила, що станом на 9 червня 2016 року дисциплінарною секцією розглянуто 21 матеріал, 11 з яких уже було винесено на розгляд ВРЮ.
«Початок розгляду матеріалів щодо суддів показує, що не всі судді діяли всупереч закону», – наголосила Алла Лесько. Станом на 9 червня 2016 року щодо шести з 11 матеріалів прийнято рішення про відкриття дисциплінарних справ стосовно суддів.  Щодо решти були прийняті  рішення про відмову у відкритті дисциплінарних справ, про передачу матеріалів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та про залишення без розгляду, у разі, коли судді вже були звільнені з посад з інших підстав, та у випадку смерті судді. Таким  чином, за її словами, наразі очевидно, що не всі матеріали стануть підставою відповідальності судді.  «Дисциплінарна секція вже опрацювала 21 матеріал, і виявлено, наприклад, звернення, яке не стосується подій Майдану  розгляд якого не належав до повноважень ТСК, – пояснила А. Лесько. – Секція рекомендує направити такі звернення до ВККСУ для розгляду у загальному порядку, оскільки на сьогодні поки що дисциплінарні провадження стосовно суддів місцевих та апеляційних судів здійснює ВККСУ, і ВРЮ вже підтримала таку рекомендацію секції. Крім того, є звернення щодо судді, який ухвалював  рішення  в період Майдану, і прокуратура місцевого рівня зверталася із відповідними заявами про необхідність перевірити дії судді. Однак Вищою радою юстиції встановлено, що дії судді повністю відповідали вимогам закону, в них не було свавілля, порушення прав особи. Таким чином, не всі судді, які ухвалювали рішення в період, що підлягав перевірці ТСК, діяли всупереч законодавству».
Водночас секретар дисциплінарної секції запевнила, що порушення у діях суддів не будуть залишені поза увагою дисциплінарного органу. «Можу запевнити, якщо в діях цих суддів будуть встановлені обставини, які свідчать про порушення присяги, безумовно, прийматимуться відповідні рішення, – пообіцяла Алла Лесько. – Ми зробимо все можливе, щоб жоден суддя, який справді на це заслуговує, не уникнув відповідальності. Ми докладемо зусиль, щоб всі матеріали стосовно цих 305 суддів одержали своє відповідне вирішення. Зокрема, зараз ми працюємо над тим, щоб спростити розгляд справи в дисциплінарній секції, висновки якої мають рекомендаційний характер, а зробити більш розширеним розгляд справи безпосередньо на засіданні ВРЮ».
 
За матеріалами http://www.vru.gov.ua/