Секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка охарактеризував майбутнього суддю Верховного Суду.
«Я би побажав кандидатам, які включаться в боротьбу та стануть переможцями, по-перше, бути професійними. Для цього ми будемо перевіряти їхній рівень професійності. Робитимемо це вимогливо, мінімізувавши суб’єктивізм у процедурах. По-друге, кандидати вже зараз повинні розуміти: їм доведеться працювати в команді. Я не кажу, що вони мають відразу погоджуватися на чиюсь точку зору. Проте робота має бути конструктивною, з усвідомленням відповідальності. В командній роботі необхідно вміти продукувати конструктивні ідеї, рішення, які в перспективі стануть правовими позиціями ВС, дороговказом і будуть орієнтувати всіх нас на єдність судової практики.
Рішення приймається колективно. Якщо в когось є великі амбіції, то потрібно відразу зрозуміти: їх треба буде приміряти до колективного рішення. Якщо колективне рішення не подобатиметься, то є право на написання окремої думки або голосування проти такого рішення. Але це не повинно вплинути на подальшу колективну роботу. Також я б хотів, аби ці люди були сміливими, не боялися брати на себе відповідальність приймати рішення і потім фахово та переконливо відстоювати власну позицію. Інколи буває так, що приймається рішення, яке, можливо, не є абсолютно досконалим, однак з плином часу дійсність повертатиме колег до тієї чи іншої правової ситуації і, можливо, рішення колеги, яке не було сприйняте не початках, потім відбудеться.
Закон зараз запровадив обов’язкову вимогу – доброчесність таких людей, і всі, хто йдуть на конкурс, повинні розуміти, що це питання перевірятиметься не лише Комісією із залученням інших інституцій, органів, державних структур. Тепер ми будемо мати, я сподіваюся, зацікавлений орган – Громадську раду доброчесності, яка не повинна бути політвідділом при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України. Прикладом для ГРД може слугувати Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, якою було підібрано досить вдалу форму роботи. Тобто доброчесність – це обов’язкова ознака, яка буде маркером для визначення, чи може кандидат обійняти цю посаду. Чому доброчесність? Оскільки щось недосказане, потім з’ясоване, буде тим каменем чи гирею, яка тягнутиме суддю вниз і, мабуть, заважатиме йому бути незалежним та сміливим у прийнятті тих чи інших рішень. Тому для мене це базові чинники, на які я хотів звернути увагу».
Джерело: http://www.vkksu.gov.ua/