ТИПОВА ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
ГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗВ’ЯЗКІВ ІЗ ЗАСОБАМИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ (ПРЕС-СЕКРЕТАРЯ)
1. Загальні положення
1.1. Посадова інструкція головного спеціаліста із забезпечення зв’язків із засобами масової інформації (прес-секретаря) визначає обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та межі відповідальності особи, яка займає посаду головного спеціаліста із забезпечення зв’язків із засобами масової інформації (прес-секретаря) (далі – головний спеціаліст).
1.2. Головний спеціаліст є службовою особою апарату суду, правовий статус якої визначається Законом України "Про державну службу".
1.3. Головний спеціаліст призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду.
Застосування заходів заохочення та дисциплінарного стягнення до головного спеціаліста здійснюється керівником апарату суду.
1.4. На посаду головного спеціаліста призначається особа, яка має вищу освіту з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи на посадах державної служби чи в органах місцевого самоврядування не менше трьох років.
1.5. У своїй роботі головний спеціаліст керується законодавством України та цією посадовою інструкцією.
2. Завдання та обов'язки
2.1. Здійснення аналізу цільової аудиторії суду, вивчення громадської думки з метою вирішення комунікативних задач, розроблення програм та підготовка оцінки ефективності діяльності суду з питань зв’язків з громадськістю.
2.2. Розроблення комунікаційної стратегії суду та плану дій з метою побудови ефективних взаємовідносин із цільовою аудиторією суду, підвищення обізнаності про діяльність суду.
2.3. Забезпечення розвитку інформаційних зв’язків між судом та відвідувачами суду, органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями, засобами масової інформації, сприяння формуванню об'єктивного уявлення про діяльність суду.
2.4. Налагодження контактів з органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями, засобами масової інформації тощо.
2.5. Підготовка звітів, прес-релізів, буклетів, брошур, матеріалів для прес-конференцій, брифінгів, аудіовізуальних презентацій із використанням комп’ютерних технологій, періодичних видань щодо діяльності суду.
2.6. Участь в інформаційному наповненні веб-сайта суду та здійснення аналізу ефективності його роботи.
2.7. Участь у підготовці відповідей на запити ЗМІ.
2.8. Дослідження матеріалів та підготовка текстів статей для розміщення їх у національних, регіональних та місцевих друкованих ЗМІ, а також Інтернет-ресурсах.
2.9. Проведення моніторингу матеріалів преси, радіо та телебачення, що стосуються діяльності суду, здійснення оперативного реагування на виступи, повідомлення про суд (спростування, підтвердження або уточнення інформації).
2.10. Координація проведення інтерв’ю з суддями та працівниками апарату суду.
2.11. Підготовка та надання керівництву суду добірки інформаційних матеріалів про діяльність органів судової влади, експрес-аналізів (дайджестів) матеріалів ЗМІ.
2.12. Направлення в ЗМІ прес-релізів та копій офіційних документів, анонсування подій і заходів, програм і планів суду за попереднім погодженням із головою суду.
2.13. Участь у підготовці та проведенні прес-конференцій, брифінгів, організації тематичних зустрічей з журналістами з питань діяльності суду.
2.14. Розроблення за погодженням із керівництвом суду плану заходів щодо оперативного інформування громадськості та ЗМІ стосовно перебігу резонансних судових процесів.
2.15. Організація методичної допомоги суддям та працівникам апарату суду з питань застосування законодавства в інформаційній сфері.
3. Права
3.1. Користування правами і свободами, передбаченими законодавством України.
3.2. Участь у нарадах та зборах колективу суду.
3.3. Удосконалення професійного рівня та підвищення кваліфікації.
3.4. Внесення пропозицій щодо вдосконалення роботи суду у сфері зв’язків із громадськістю та ЗМІ.
3.5. Участь у плануванні роботи суду в межах компетенції.
3.6. Одержання від керівництва суду, структурних підрозділів суду інформації, необхідної для виконання покладених функцій і обов’язків.
4. Взаємовідносини за посадою
4.1. Головний спеціаліст безпосередньо підпорядковується керівнику апарату суду.